Chrystus zakochany do szaleństwa w swojej Oblubienicy.

Małżonkowie!!!
Od dzisiaj do Niedzieli włącznie rekolekcje małżeńskie z Miłości Oblubieńczej.
Będziemy mogli krok po kroku uczyć się, uczyć od Mistrza, od Stwórcy, od zakochanego w nas naszego Oblubieńca.


Znajdźcie czas aby celebrować każdy moment, celebrować razem – mąż i żona. Stojąc w kościele obok siebie, klęcząc razem w  ciemnicy, grobie, dzieląc się tym co widzicie, odkrywacie. W ten czas szczególnie powinniśmy dbać o to aby być razem, choć tysiące rzeczy będzie nas chciało oddzielić, bo to jeszcze trzeba, a tamto, no i to tamto….   NIE – bądźmy razem, mężu i żono, może nawet trzymając się za ręce, lekko przytuleni – bo Chrystus chce nas takich, połączonych dosłownie. A diabeł będzie szalał aby nas oddzielić, nawet z pozoru dobrymi zadaniami (napraw kosiarkę i nie idź z żoną, umyj wszystkie koraliki w żyrandolu i nie bądź przy mężu, idź sam na 4 godzinne czuwanie a żona niech martwi się dziećmi, gotowaniem …). A my RAZEM ustalmy, co jest cenne dla nas, RAZEM celebrujmy każdy moment, RAZEM bądźmy przy Chrystusie.

To jest ten moment, kiedy można zobaczyć cechy Miłości Oblubieńczej w pełnej praktyce: wolność, całkowite oddanie, wierność, owocność.

Bóg od początku nas stworzył do takiej Miłości a Chrystus to pokazał czarno na białym na czym ma to polegać.

Patrzcie na Ostatnią Wieczerzę, zobaczcie wielkość daru, troskę o każdego ucznia, posługę do końca. Patrzcie na czas Wielkiego Piątku, zobaczcie zaufanie, przebaczenie, siłę miłości. Patrzcie na ciszę Wielkiej Soboty i nie uciekajmy tylko trwajmy bo ta cisza jest konieczna aby Zmartwychwstała Miłość… sami możecie jeszcze wiele więcej zobaczyć…

Uczmy się o Mistrza zakochanego do szaleństwa w swojej Oblubienicy.

 

Zapraszamy do podzielenia się co jeszcze odkryliście, co ten czas Wam dał. Zapraszamy do komentowania.

Dodaj komentarz