Chrystus zakochany do szaleństwa w swojej Oblubienicy.

Małżonkowie!!!
Od dzisiaj do Niedzieli włącznie rekolekcje małżeńskie z Miłości Oblubieńczej.
Będziemy mogli krok po kroku uczyć się, uczyć od Mistrza, od Stwórcy, od zakochanego w nas naszego Oblubieńca.


Znajdźcie czas aby celebrować każdy moment, celebrować razem – mąż i żona. Stojąc w kościele obok siebie, klęcząc razem w  ciemnicy, grobie, dzieląc się tym co widzicie, odkrywacie. W ten czas szczególnie powinniśmy dbać o to aby być razem, choć tysiące rzeczy będzie nas chciało oddzielić, bo to jeszcze trzeba, a tamto, no i to tamto….   NIE – bądźmy razem, mężu i żono, może nawet trzymając się za ręce, lekko przytuleni – bo Chrystus chce nas takich, połączonych dosłownie. A diabeł będzie szalał aby nas oddzielić, nawet z pozoru dobrymi zadaniami (napraw kosiarkę i nie idź z żoną, umyj wszystkie koraliki w żyrandolu i nie bądź przy mężu, idź sam na 4 godzinne czuwanie a żona niech martwi się dziećmi, gotowaniem …). A my RAZEM ustalmy, co jest cenne dla nas, RAZEM celebrujmy każdy moment, RAZEM bądźmy przy Chrystusie.

To jest ten moment, kiedy można zobaczyć cechy Miłości Oblubieńczej w pełnej praktyce: wolność, całkowite oddanie, wierność, owocność.

Bóg od początku nas stworzył do takiej Miłości a Chrystus to pokazał czarno na białym na czym ma to polegać.

Patrzcie na Ostatnią Wieczerzę, zobaczcie wielkość daru, troskę o każdego ucznia, posługę do końca. Patrzcie na czas Wielkiego Piątku, zobaczcie zaufanie, przebaczenie, siłę miłości. Patrzcie na ciszę Wielkiej Soboty i nie uciekajmy tylko trwajmy bo ta cisza jest konieczna aby Zmartwychwstała Miłość… sami możecie jeszcze wiele więcej zobaczyć…

Uczmy się o Mistrza zakochanego do szaleństwa w swojej Oblubienicy.

 

Zapraszamy do podzielenia się co jeszcze odkryliście, co ten czas Wam dał. Zapraszamy do komentowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *